KONKURS #FOTO_ICHMIASTO

Moje dwa zdjęcia zajęły I i IV miejsce! Hurrra!!! Na Konkurs zorganizowany w okresie lipiec-wrzesień (dla obszaru Warszawy) wpłynęło podobno 2.000 prac! 

IMG_6205.jpg

Ze strony Facebook "Zieleń Warszawska"(https://www.facebook.com/ZarzadZieleniWarszawy/?epa=SEARCH_BOX):

Jury w składzie: Justyna Glusman  (Dyrektor Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m. st. Warszawy), Renata Kuryłowicz (Zarząd Zieleni m. st. Warszawy), Leszek Ruta  (członek zarządu MZA), Ula Frydrych (fotografka przyrody, Polski Związek Fotografów Przyrody), Filip Springer  (pisarz, fotograf), Kasia Jagiełło (aktywistka ekologiczna) oraz Wiktor Bruchal  
(Fuji Polska) wybrało 20 najlepszych zdjęć:

I_Hanna Żelichowska; II_Beata Chwała; II_Dariusz Pietraszek; II_Karolina Matalińska; II_Luiza Kamińska; II_Mikołaj Jastrzębski; III_Anna Banasiak; III_Janka Godlewska; III_Konrad Kuligowski; III_Magdalena Abramowska; III_Mariusz Koltoński; III_Michał Zgoła; III_Michał Zgoła; III_Mikołaj Adamiec-Siemiątkowski; III_Piotr Gortat; III_Ula Marchlik; IV_Dorota Parzych; IV_Hanna Żelichowska; IV_Magdalena Sobolewska; IV_Tomasz Turmowicz.
Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Wielkie podziękowania dla partnerów i sponsorów nagród: Zieleń Warszawska, Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa, Fujifilm Poland, Wydawnictwo Czarne i Wydawnictwo Marginesy.

Wygrałam Konkurs #foto_ichmiasto.
Nagrody odebrałam 7.10.2019 r. w Parku Dreszera w Warszawie przy ul. Puławskiej. 

Na tym zdjęciu, które zajęło I miejsce, jest wrona siwa nabierająca dziobem wody z fontanny przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uroczo rozsiewa kropelki wody, które wyglądają jak nanizane na cieniutką linkę szklane koraliki. 

DSC_9642wrona.JPG

Bardzo się cieszę, bardzo! Dziękuję jurorom oraz fundatorom, organizatorom konkursu i wystawy oraz wszystkim, którzy mi gratulowali na Facebooku i byli w dniu otwarcia wystawy.  

IMG_6208.jpg

IV miejsce zajęło zdjęcie - znowu wrony siwej - tym razem na Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie przy ul. Anielewicza.

DSC_9777-wrona na Polin.jpg

Serdecznie gratuluję każdej nagrodzonej osobie, bo każde zdjęcie ma swój urok, jest cenne a najważniejsze - pokazuje, że nie tylko ludzie zasiedlają Warszawę. Mieszkamy tu razem z kwiatami,
chwastami, drzewami, krzewami, wodą, piachem, owadami, ptakami, ssakami.
I dzięki temu konkursowi oraz jego promocji tak wiele osób zaczęło dostrzegać drobiazgi składające się na miejski świat przyrody.

Zieleń Warszawska i Akademia Dzikiej Ochoty obiecały, że będą kolejne konkursy podobnego typu :) Super!

Każda z osób nagrodzonych dostała dyplom z innym owadem. Uważam, że to był świetny pomysł

A na zdjęciu poniżej - my wszyscy, uczestnicy Konkursu nagrdzeni dyplomami z owadami i książkami. Ja dostałam 2x "12 srok za ogon" Staszka Łubieńskiego. Już od razu jedną z tych książek podarowałam Bożence, która była na tej uroczystości i robiła zdjęcia moją komórką.
Dostałam też aparat firmy Fuji X-T100 z obiektywem XC 15-45 mm, f/3,5-5,6 OIS PZ. Na razie nie wiem, jak on działa, ale na pewno do tego dojdę.  

IMG_6191.jpg