Ekstremalne temperatury! +29, 30 i 32 stopnie - takie mamy lato 2018!

DSC_7660sroka.jpgWODA, WODA!!! Do picia, kąpieli, dla ochłody ... Nikt, kto myśli, czuje i rozumie, że upał dotyka każdą żywą istotę, a więc zarówno ludzi, jak i zwierzęta oraz rośliny, nie odmówi zimnej wody.

DSC_7853pije.jpg

Tak, tak! Woda dla ptaków, psów, kotów, jeży i wszystkiego co żyje. Wszyscy potrzebują wody, czasem tylko kropli wody, którą wypija mucha, osa i pszczoła.

DSC_3666wro pije.jpg

Zatem, nadal wystawiajmy pojemniki z wodą wszędzie, gdzie tylko wyobraźnia nam podpowiada, że może znaleźć się chętny. Pod sklepami, na stoiskach plenerowych, bazarach, balkonach, w krzakach, przy śmietniku, pod lampą, przy wejściu do budynku. No, wszędzie! 

DSC_1940golab.jpg

Nie widzimy, że piją, ale one korzystają. Przychodzą, człapią do wody, przylatują, podskakują i wpadają do niej. Codziennie wyławiam drobne owady, rozpaczliwie przebierające odnóżami na powierzchni wody. Niech takiego owada/insekta złapie i zje ptak, ale niech nie cierpi i męczy się tonąc w wodzie, do której przyleciał po ratunek: napić się i przeżyć kolejną godzinę tego trudnego lata ...

DSC_1608bogatka.jpg

DSC_5498modra.jpg